LAUREACI POMORSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO
IM. KS. JANUSZA ST. PASIERBA

I KONKURS RECYTATORSKI POEZJI I PROZY
KS. JANUSZA ST. PASIERBA
11.01.1996

RECYTACJE

1. Zofia Nowakowska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie
Maria Magdalena Wojciechowska – Szkoła Podstawowa w Skórczu

2. Przemysław Łepek – Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowem
Grzegorz Piwowarczyk – Szkoła Podstawowa w Zblewie
Karolina Nowaczyk – Szkoła Podstawowa nr 10 w Tczewie
3. Katarzynna Chylewska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
Małgorzata Kolaska – Szkoła Podstawowa w Skórczu
Beata Porożyńska – Szkoła Podstawowa w Smętowie
Małgorzata Wuttkowska – Szkoła Podstawowa nr 7 w Tczewie

Wyróżnienia
Krzysztof Adamczyk – Szkoła Podstawowa w Małych Walichnowach
Magdalena Cześnik – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie
Paulina Dahlke – Szkoła Podstawowa w Smętowie
Agnieszka Jankiewicz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowem
Hanna Kowalska – Szkoła Podstawowa nr 8 w Starogardzie Gd.
Monika Krajnik – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie
Barbara Leśmiarska – Szkoła Podstawowa w Pieniążkowie
Monika Marek – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
Agnieszka Grzyb – Szkoła Podstawowa w Trylu
Hanna Wróblewska – Szkoła Podstawowa nr 4 w Starogardzie Gd.


II POMORSKI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI
I PROZY KS. JANUSZA ST. PASIERBA
4.01.1997

RECYTACJE

1. Magdalena Eichler – II Liceum Ogólnokształcące w Malborku
2. Anna Ekert – Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Człuchowie
3. Marta Klonowska – Liceum Ogólnokształcące w Gniewie
Anita Leszczyńska – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie
Anna Michalska – II Liceum Ogólnokształcące w Malborku
4. Kamila Szpakowska – Liceum Ogólnokształcące w Świeciu

Wyróżnienia
Aleksandra Budzisz – Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach
Tomasz Cejrowski – Technikum Leśne w Tucholi
Sebastian Chrzanowski – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie
Ewelina Damps – Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach
Lucyna Górnowicz – Liceum Ogólnokształcące w Czersku
Andżelika Jóskowska – Liceum Ogólnokształcące w Redzie
Anna Kuc – Liceum Ekonomiczne w Starogardzie Gd.
Anna Mikołajczyk – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Lęborku
Zofia Nowakowska – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie
Grzegorz Piwowarczyk – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.
Dominika Radke – Ogólnokształcące Liceum Jezuitów w Gdyni
Maria Szurik – Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Człuchowie
Magda Świeczkowska – Liceum Ekonomiczne w Staorgardzie Gd.


III POMORSKI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI
I PROZY KS. JANUSZA ST. PASIERBA
10.01.1998

RECYTACJE

1. Dominika Radke – Ogólnokształcące Liceum Jezuitów w Gdyni
2. Anna Michalska – II Liceum Ogólnokształcące w Malborku
3. Sebastian Chrzanowski – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie
Mirosława Myszke – Starogardzkie Autonomiczne Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.

Wyróżnienia
1. Anna Boss – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
Danuta Pruszak – Zespół Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Bytowie
Beata Witkowska – Anglojęzyczne Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
2. Elzbieta Gowin – Zespół Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Bytowie
Tomasz Szymborski – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.
3. Przemysław Łątkowski – Anglojęzyczne Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
Katarzyna Mazur – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie
Beata Narloch – Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie
Alicja Rolof – Zespół Szkół Rolniczych w Owidzu k. Starogardu Gd.

Wyróżnienie specjalne
Anna Chodera i Justyna Substych – Liceum Ogólnokształcące w Sępólnie Krajeńskim

Nagroda rektora WSD w Pelplinie za najlepszą prezentację wiersza o tematyce religijnej
Monika Rabka – II Liceum Ogólnokształcące w Lęborku

Nagroda dyrektora Radia „Głos” za najlepszą dykcję
Agata Kąkol – II Liceum Ogólnokształcące w Lęborku

Nagroda specjalna burmistrza Pelplina
Anna Boss – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku

Nagroda specjalna prezes Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba
Anna Boss – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
Anna Michalska – II Liceum Ogólnokształcące w Malborku

Nagroda publiczności
Katarzyna Mazur – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie


IV POMORSKI KONKURS POETYCKI
IM. KS. JANUSZA ST. PASIERBA
9.01.1999

RECYTACJE

1. Anna Topka – Liceum Ogólnokształcące w Bytowie
2. Agnieszka Peplińska – III Liceumm Ogólnokształcące w Toruniu
Kamila Tyborczyk – Liceum Ogólnokształcące w Bytowie
3. Ewelina Damps – Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach

wyróżnienia
Anna Antonowicz – III Liceum Ogólnokształcące w Toruniu
Anna Demska – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie
Agnieszka Ewald – I Liceum Ogólnokształcące w Wejherowie
Anna Ekert – Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Człuchowie
Monika Lisewska – Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie
Magdalena Luszowska – Zespół Szkół Zawodowych w Żabnie k. Tarnowa
Anna Michalska – II Liceum Ogólnokształcące w Malborku
Mirosława Myszke – Starogadzkie Autonomiczne Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.
Alicja Rolof – Technikum Rolnicze w Owidzu k. Starogardu Gd.
Ewa Sosińska – Liceum Ogólnokształcące w Lubawie
Monika Tomczak – Liceum Ogólnokształcące w Koronowie
Tomasz Woźniak – Zespół Szkół Zawodowych w Starogardzie Gd.

Nagroda rektora WSD w Pelplinie za najlepszą prezentację wiersza o tematyce religijnej
Milena Kopycińska – Liceum Ogólnokształcące w Lubawie

Nagroda dyrektora Radia „Głos” za najlepszą dykcję
Anna Ekert – Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Człuchowie

Nagroda przewodniczącego Rady Rodziców w LO w Pelplinie
Anna Demska – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie

Nagroda publiczności
Anna Topka – Liceum Ogólnokształcące w Bytowie

PROGRAMY POETYCKO-MUZYCZNE

1. Gdyńskie Liceum Katolickie („Kim jestem”)
2. II Liceum Ogólnokształcące w Toruniu („Na początku była kultura”)
3. II Liceum Ogólnokształcące w Malborku („Człowiek”)

wyróżnienie
Liceum Ogólnokształcące w Bytowie („Czekamy”)

Wyróżnienie za scenariusz
Krystyna Lamparska – Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej w Owidzu k. Starogardu Gd. („Poeta jest…”)

Wyróżnienie za opracowanie muzyczne
Agata Kąkol i Magdalena Bakus – II Liceum Ogólnokształcące w Lęborku

Nagroda publiczności
II Liceum Ogólnokształcące w Malborku

JUWENILIA POETYCKIE
1. Małgorzata Skwirowska – Uniwersytet im. M. Kopernika w Toruniu
2. Anita Leszczyńska – Uniwersytet Gdański
3. Aleksandra Rybandt – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku

wyróżnienia
Maria Wiktoria Szreder – Ogólnokształcące Liceum Jezuitów w Gdyni
Maria Kościesza Olszewska – Ogólnokształcące Liceum Jezuitów w Gdyni
Monika Kotowska – III Liceum Ogólnokształcące w Toruniu


V POMORSKI KONKURS POETYCKI
IM. KS. JANUSZA ST. PASIERBA
19.02.2000

RECYTACJE

1. Kamilla Tyborczyk – Liceum Ogólnokształcące w Bytowie
2. Anna Topka – Liceum Ogólnokształcące w Bytowie
Krzysztof Krzyżewski – Liceum Muzyczne w Białymstoku
3. Ewa Sosińska – Liceum Ogólnokształcące w Lubawie
Magdalena Brauer – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.

wyróżnienia:
Ewelina Damps – Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach
Agnieszka Ewald – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wejherowie
Emil Gendig – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
Emilia Grecka – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.
Michał Lis – Technikum Kolejowe w Tczewie
Iwona Oresik – II Liceum Ogólnokształcące w Malborku
Agnieszka Peplińska – III Liceum Ogólnokształcące w Toruniu
Karol Pruszyński – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie
Kinga Szydłowska – Liceum Ogólnokształcące w Czersku
Michał Wójcik – Zespół Szkół Zawodowych w Żabnie k. Tarnowa

Nagroda rektora WSD w Pelplinie za najlepszą prezentację wiersza o tematyce religijnej
Monika Borowik – I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku

Nagroda dyrektora Radia „Głos” za najlepszą dykcję
Magdalena Komoszyńska – Liceum Ogólnokształcące w Lubawie

Nagroda prezes Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba
Magdalena Brauer – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.
Monika Borowik – I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku

Nagroda publiczności
Maciej Buławski – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie
Monika Brauer – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.

PROGRAMY POETYCKO-MUZYCZNE

1. ———————
2. I Liceum Ogólnokształcące w Malborku („Po cóż busola”)
Liceum Ogólnokształcące w Bytowie
(„I nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym”)
3. II Liceum Ogólnokształcące w Malborku
(„Inność”, „Piosenka Teodorakisa”, „Przez ogień”)

wyróżnienia
I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku
(za dostrzeżenie humoru w tekstach ks. J. St. Pasierba)
Magdalena Brauer – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.
(za scenariusz programu „Spotkanie w drodze”)

nagroda publiczności
Magdalena Brauer – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.
Maciej Buławski – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie
II Liceum Ogólnokształcące w Malborku

Nagroda specjalna
Zespół Szkół Zawodowych w Żabnie k.Tarnowa

JUWENILIA POETYCKIE

1. Monika Borowik – I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku
2. Maja Komasińska – Anglojęzyczne Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
3. Kamilla Tyborczyk – Liceum Ogólnokształcące w Bytowie
Monika Pawłowska – Uniwersytet Łódzki

Wyróżnienia
Anna Bartkowska – Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach
Monika Gawor – I Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
Daniel Landowski – Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach
Marta Radkowska – I Liceum Ogólnokształcące w Malborku

ESEJE

1. Kamilla Tyborczyk – Liceum Ogólnokształcące w Bytowie
2. Agata Czarnota – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Malborku
3. Monika Tokarczuk – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
Daria Dopierała – Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie
Monika Borowik – I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku


VI POMORSKI KONKURS POETYCKI
IM. KS. JANUSZA ST. PASIERBA
17.02.2001

RECYTACJE

1. Anna Rusiecka – Liceum Ogólnokształcące w Bytowie
2. Emil Gendig – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
Krzysztof Kranicki – „Collegium Marianum” Liceum Katolickie w Pelplinie
3. Agata Czarnota – I Liceum Ogólnokształcące w Malborku
Weronika Dąbrowska – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku

Wyróżnienia
Marcin Dąbrowski Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Kwidzynie
Alina Grudniewska – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie
Lucjan Romanek – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wejherowie
Michał Lis – Technikum Kolejowe w Tczewie
Karol Pruszyński – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie
Mateusz Słupski – Liceum Ogólnokształcące w Lubawie
Kinga Szydłowska – Liceum Ogólnokształcące w Czersku
Anna Topka – Liceum Ogólnokształcące w Bytowie
Dorota Urbaszewska – Zespół Szkół Zawodowych w Żabnie
Izabela M. Wilczewska – I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku

Nagroda rektora WSD w Pelplinie za najlepszą prezentację wiersza o tematyce religijnej
Kinga Szydłowska – Liceum Ogólnokształcące w Czersku

Nagroda dyrektora Radia „Głos” za najlepszą dykcję
Beata Gołębiewska – I Liceum Ogólnokształcące w Malborku

Nagroda publiczności
Alina Grudniewska – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie

Nagroda przewodniczącego Rady Rodziców przy LO w Pelplinie
Karol Pruszyński – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie

Nagroda prezes Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba
Emil Gendig – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
Izabela M. Wilczewska – I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku

PROGRAMY POETYCKO-MUZYCZNE

1. I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku („Obroty rzeczy 2001”)
2. Zespół Szkół Skórzanych i Ogólnokształcących – II Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd. („Krzyż – drzewo śmierci i życia”)
3. I Liceum Ogólnokształcące w Wejherowie
(„W gruncie rzeczy nie ma nienawiści”)

wyróżnienie
Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Kwidzynie („Moc słowa”)

Wyróżnienie za najlepszy scenariusz
Maria Sękielewska – Liceum Ogólnokształcące w Czersku
(„Pasja według Pasierba”)

wyróżnienie za najlepszą muzykę
Łukasz Godlewski – II Liceum Ogólnokształcące w Malborku
(„Dopóki jest czas, twa nadzieja”)

JUWENILIA POETYCKIE

1. Monika Borowik – I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku
2. Maja Komasińska – Anglojęzyczne Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
Anna Chomczyk – I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku
3. Mateusz Szulc – Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie
Aleksandra Rybandt – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku

Wyróżnienia
Anna Chomczyk – I Liceum, Ogólnokształcące w Białymstoku
Emil Gendig – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
Danuta Makowska – Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie
Katarzyna Przedpełska – Ogólnokształcące Liceum Jezuitów w Gdyni
Marta Radkowska – I Liceum Ogólnokształcące w Malborku
Adam Skrzyński – I Liceum Ogólnokształcące w Malborku

ESEJE

1. Agnieszka Pasternak – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
2. Monika Borowik – I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku
Magdalena Bomba – Uniwersytet im. M. Kopernika w Toruniu
3. Alcija Lewandowska – I Liceum Ogólnokształcące w Malborku
Aleksandra Rybandt – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku


VII POMORSKI KONKURS POETYCKI
IM. KS. JANUSZA ST. PASIERBA
22.02.2002

RECYTACJE

1. Karolina Masowa – Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Tczewie
2. Alicja Rolof – Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej w Owidzu k. Starogardu Gd.
3. Tomasz Dorawa – Technikum Elektryczno-Elektroniczne w Chojnicach

wyróżnienia:
Anna Baranowska – II Liceum Ogólnokształcące w Wejherowie
Jarosław Czyryk – Zespół Szkół Skórzanych i Ogólnokształcących w Starogardzie Gd.
Weronika Dąbrowska – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
Lucyna Duda – Liceum Ogólnokształcące w Lubawie
Alina Grudniewska – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie
Dorota Jabłonka – Zespół Szkół Agrobiznesu w Skórczu
Monika Janczenia – I Liceum Ogólnokształcące w Tczewie
Krzysztof Kranicki – Collegium Marianum Liceum Katolickie w Pelplinie
Julita Okrój – II Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
Mateusz Słupski – Liceum Ogólnokształcące w Lubawie
Maria Soszler – Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
Anna Zgoda – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie
Tomasz Zubek – II Liceum Ogólnokształcące w Malborku

Nagroda rektora WSD za najlepszą prezentację wiersza o tematyce religijnej;
Joanna Tyniec – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Tczewie

Nagroda dyrektora Radia „Głos” za najlepszą dykcję
Anna Pawłowska – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie

Nagroda przewodniczącego Rady Rodziców przy LO w Pelplinie za najlepszy wybór tekstu
Edyta Jażdżewska – Zespół Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Lęborku

Nagroda publiczności
Alina Grudniewska – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie

PROGRAMY POETYCKO-MUZYCZNE

1. II Liceum Ogólnokształcące w Malborku („Pozwól mówić rzeczom”)
2. Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie („Przyjeżdżam tutaj…”)
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie k. Tarnowa
(„Jednak ufamy, że nie zginie ziemia”)

wyróżnienie za opracowanie muzyczne
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pelplinie („Miłość nigdy nie ustanie”)

JUWENILIA POETYCKIE

1. Katarzyna Przedpełska – Ogólnokształcące Liceum Jezuitów W Gdyni
2. Magdalenna Woszczenko – I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku
Agata Kasprzak – I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku
3. Anna Chomczyk – I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku
Krystyna Bembenek – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.

Wyróżnienia
Lucyna Duda – Liceum Ogólnokształcące w Lubawie
Justyna Jaroń – Ogólnokształcące Liceum Jezuitów w Gdyni
Bartosz Laskowski – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie
Agnieszka Popkowska – Ogólnokształcące Liceum Jezuitów w Gdyni
Paulina Skrodzka – I Liceum Ogólnokształcące w Malborku
Lucyna Szymańska – II Liceum Ogólnokształcące w Malborku
Ewelina Śliwa – Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie
Marta Radkowska – Akademia Medyczna w Gdańsku

ESEJE

1. Aleksandra Chrobak – I Liceum Ogólnokształcące w Malborku
2. Ewelina Richert – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
3. Monika Makowska – I Liceum Ogólnokształcące w Augustowie

wyróżnienia
Agnieszka Bieńkowska – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.
Łukasz Firańczuk – Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie
Marta Kosiedowska -I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.


VIII POMORSKI KONKURS POETYCKI
M. KS. JANUSZA ST. PASIERBA
14.02.2003

RECYTACJE

1. Agnieszka Grzenkowicz – I Liceum Ogólnokształcące w Malborku
2. Agnieszka Klofczyńska – Zespół Szkół Agrobiznesu w Skórczu
Fryderyk Potoczek – Collegium Marinum Liceum Katolickie w Pelplinie
3. Maria Soszler – Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
Mateusz Słupski – Liceum Ogólnokształcące w Lubawie

Wyróżnienia:
Magdalena Chmielecka – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie
Paweł Domeradzki – Collegium Marianum Liceum Katolickie w Pelplinie
Małgorzata Hegele – Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Tczewie
Monika Janczenia – I Liceum Ogólnokształcące w Tczewie
Monika Knuth – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.
Weronika Łęgowska – Ogólnokształcące Liceum Jezuitów w Gdyni
Iwona Łobocka – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie
Marta Neumann – II Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach
Michał Parfieńczyk – I Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
Kacper Ruciński -Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie
Michał Rychlicki – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie
Ewa Tkaczyk – I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie
Marek Wysocki – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.
Karol Wyszyński – I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku

Nagroda rektora WSD w Pelplinie za najlepszą prezentację wiersza o tematyce religijnej
Alicja Rolof – Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej w Owidzu k. Starogardu Gd.

Nagroda przewodniczącego Rady Rodziców przy LO w Pelplinie
Iwona Łobocka – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie

POEZJA ŚPIEWANA

1. Małgorzata Hegele – Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Tczewie
2. Piotr Szauer – Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie
3. Karolina Szulc – Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Lęborku

PROGRAMY POETYCKO-MUZYCZNE

Nagroda główna:
I Liceum Ogólnokształcące w Malborku („Szukanie ciszy”)

Wyróżnienia:
Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie („Nie zatrzymuj mnie, to tylko ogień”)
II Liceum Ogólnokształcące w Malborku („Historie współczesne”)

Danuta Prażuch-Lizak (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Janusza St. Pasierba w Żabnie k. Tarnowa) – za scenariusz programu „Dobrze, że jesteś, świat jest jeszcze jeden”

JUWENILIA POETYCKIE

1. Katarzyna Przedpełska – Ogólnokształcące Liceum Jezuitów w Gdyni
2. Ewelina Śliwa – Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie
3. Lucyna Kośnik – Uniwersytet Gdański
Wanda Szczepańska – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku

Wyróżnienia:
Krystyna Bembenek – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.
Marta Dowgiałło – Liceum Ogólnokształcące Jezuitów w Gdyni
Monika Janczenia – I Liceum Ogólnokształcące w Tczewie
Justyna Jaroń – Liceum Ogólnokształcące Jezuitów w Gdyni
Katarzyna Kempa – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
Barbara Kozłowska – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.
Krzysztof Kranicki – Collegium Marianum Liceum Katolickie w Pelplinie
Bartosz Laskowski – Akademia Bydgoska
Barbara Krystyna Lisowska – Ogólnokształcące Liceum Jezuitów w Gdyni
Paulina Skrodzka – I Liceum Ogólnokształcące w Malborku

ESEJE

1. Monika Makowska – I Liceum Ogólnokształcące w Augustowie
2. Krzysztof Kranicki – Collegium Marianum Liceum Katolickie w Pelplinie
3. Magdalena Kaszubowska – I Liceum Ogólnokształcące w Malborku
Anna Polasik – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku

Wyróżnienia:
Emilia Duda – I Liceum Ogólnokształcące w Augustowie
Martyna Giero – I Liceum Ogólnokształcące w Augustowie
Monika Janczenia – I Liceum Ogólnokształcące w Tczewie
Małgorzata Sala – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.
Anna Samsel – I Liceum Ogólnokształcące w Augustowie


IX POMORSKI KONKURS POETYCKI
IM. KS. JANUSZA ST. PASIERBA
13.02.2004

RECYTACJE

1. Aleksanndra Lis – Starogardzkie Autonomiczne Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.
2. Krzysztof Kranicki – Collegium Marianum Liceum Katolickie w Pelplinie
3. Kamila Kozłowska – Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie
Maria Soszler – Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Lęborku

wyróżnienia:
Magdalena Jędrzejczyk – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
Anna Kasperczak – Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
Jan Koprowski Katolickie Liceum Ogólnokształcące we Włocławku
Monika Makar – I Liceum Ogólnokształcące w Malborku
Karolina Narloch – Liceum Ogólnokształcące w Bytowie
Agata Nowotna – Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gd.
Kacper Ruciński – Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie
Ewa Szczęsna – Liceum Ogólnokształcące w Gniewie
Dominika Główczewska – Zespół Szkół Agrobiznesu w Skórczu
Justyna Pluto Prondzińska – Liceum Ogólnokształcące w Bytowie
Michał Rychlicki – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie
Dorota Tomaszewska – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie
Natalia Twardowska – Liceum Ogólnokształcące w Koronowie

Nagroda specjalna dyrektora Radia „Głos” za najlepszą dykcję
Monika Makar – I Liceum Ogólnokształcące w Malborku

Nagroda Rektora WSD w Pelplinie za najlepszą prezentację wiersza o tematyce religijnej
Agnieszka Kubik – Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gd.

Nagroda przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego za wybór tekstu
Maria Soszler – Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Lęborku

POEZJA ŚPIEWANA

1. Karolina Szulc – Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Lęborku
2. Małgorzata Hegele – Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Tczewie
3. Małgorzata Paicz – Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie

PROGRAMY POETYCKO-MUZYCZNE

1. Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie („Domy dzieciństwa”)
2. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza we Włocławku
(„Noli me tangere”)
3. Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie („Zwiedzić życie”)

JUWENILIA POETYCKIE

1. Justyna Rożko – XI Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku
2. Karolina Tórz – Uniwersytet w Białymstoku
Aneta Skrzypko – Uniwersytet w Białymstoku
3. Monika Janczenia – Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna
Magdalena Woszczenko – I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku

Wyróżnienia:
Celina Czapska – Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gd.
Lucyna Duda – Liceum Ogólnokształcące w Lubawie
Katarzyna Kempa – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
Danuta Makowska – Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie
Marta Neufeld – Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gd.
Bartosz Laskowski – Akademia Bydgoska
Ewelina Śliwa – Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie

ESEJE

1. Annna Polasik – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
2. Katarzyna Dębek – I Liceum Ogólnokształcące w Wejherowie
3. Monika Janczenia – Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna
Anna Pryszlak – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku

Wyróżnienia:
Magdalena Bruska – Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Rumi
Aleksandra Jędraszewska – Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie
Agata Zagórska – Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Rumi


XI POMORSKI FESTIWAL POETYCKI
IM. KS. JANUSZA ST.PASIERBA
16 – 17.02.2006

RECYTACJE

1. Agnieszka Urbanowska I Liceum Ogólnokształcące Grudziądz 2. Agnieszka Domaniecka I Liceum Ogólnokształcące Malbork
Ewelina Kwiatkowska I Liceum Ogólnokształcące Starograd Gd.
3. Magdalena Borowiecka Zespół Szkół Muzycznych Białystok
Joanna Zaworska III Liceum Ogólnokształcące Toruń

Wyróżnienia:
Damian Domański Collegium Marianum Pelplin
Zuzanna Jabłonowska X LO Białystok
Marta Laaser I LO Starogard Gd.
Marta Łazarewicz Miejski Ośrodek Kultury Lubawa
Daniel Leyk II LO Wejherowo
Dominika Nowicka II LO Malbork
Bogusława Wiese Katolickie LO Tczew

nagrody specjalne:
Przewodniczącego Rady Rodziców przy LO Pelplin
Natalia Dahlke LO Pelplin

Prezes fundacji im. ks. J.St. Pasierba
Joanna Zaworska III LO Toruń

Rektora WSD w Pelplinie za najlepszą recytacje wiersza o problematyce religijnej
Joanna Zaworska III LO Toruń

Dyrektora Radia „Głos” za najlepszą dykcję
Beata Ciemińska Zespół Szkół Ekonomiczno-Rolniczych Bytów

POEZJA ŚPIEWANA

1. Nina Ciecholewska II LO Starogard Gd.
2. Marta Laaser I LO Starogard Gd.
3.Magdalena Borowiecka i Michał Barański
Zespół Szkół Muzycznych Białystok

wyróżnienie:
Agnieszka Osemlak V Liceum Ogólnokształcące Elbląg

wyróżnienie za oprawę muzyczną do wiersza Pasierba
Igor Orłowski i Miłosz Krajewski Katolickie LO Włocławek

wyróżnienie za najlepszą kompozycję muzyczną do wiersza Pasierba
Radosław Ciecholewski

PROGRAMY POETYCKO-MUZYCZNE

1. Zespół Szkół Muzycznych Białystok
2. I Liceum Ogólnokształcące Lębork
3. II Liceum Ogólnokształcące MMalbork

wyróżnienie za najlepszy scenariusz
Jerzy Binkowski – Zespół Szkół Muzycznych Białystok

wyróżnienie za najlepsze opracowanie muzyczne
Magda Mioduszewska Zespół Szkół Muzycznych Białystok

wyróżnienie za inscenizację
Zespół Szkół Energetycznych Gdańsk

ESEJE

1.Marta Bonik – III LO Gdynia
2.Agata Szymankiewicz – I LO Lębork
3.—

JUWENILIA

1.Krzysztof Kranicki – WSD Pelplin
2.Małgorzata Michałowska – I LO Augustów
3.Adam Śmigielski – LO Lubawa

nagroda specjalna Burmistrza Pelplina
Krzysztof Kranicki – WSD Pelplin

wyróżnienia:
Krzysztof Gośliński – I LO Lębork
Michał Polasik – I LO Lębork
Ewa Soroka – I LO Malbork


XII Pomorski Festiwal Poetycki
im. ks. Janusza St. Pasierba
16-20.04.2007

RECYTACJE

1. Joanna Zaworska – III Liceum Ogólnokształcące w Toruniu
2. Agnieszka Szarafin – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.
3. Agata Tomaczkowska – Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach
Ewa Soroka – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Malborku

wyróżnienia:
Anna Chojnacka – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lęborku
Damian Domański – Colegium Marianum Liceum Katolickie w Pelplinie
Anna Nowak – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lęborku
Agnieszka Różycka – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Skórczu
Agnieszka Urbanowska – I Liceum Ogólnokształcące w Grudziądzu
Alicja Wons – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.

Nagroda specjalna Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie za najlepszą interpretację wiersza o tematyce religijnej:
Joanna Zaworska – III Liceum Ogólnokształcące w Toruniu

Nagroda specjalna Dyrektora Radia „Głos” za najlepszą dykcję:
Agnieszka Szarafin – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.

POEZJA ŚPIEWANA

1. Karolina Ziegart – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.
2. Kamila Niemczycka – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Słupsku
3. Justyna Kuplińska i Marta Węgłowska – Zespół Szkół Ponadgimnazjlanych nr 1 w Malborku

wyróżnienie:
Daria Treder – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lęborku

wyróżnienie za najlepszą kompozycję muzyczną:
Dariusz Mrozek i Krzysztof Weroniecki – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie

PROGRAMY POETYCKO-MUZYCZNE

1. Prywatne Gimnazjum i Liceum Sióstr Nazaretanek w Warszawie – za prezentację programu „Zaświadczyć o światłości”
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku – za program „Opowieść o człowieku, który żyje”
3. Liceum Ogólnokształcące w Prabutach – za program „Wystarczy jeden liść, jeśli ma kształt serca”
Zespół Szkół nr 1 we Władysławowie – za program „Deus faber”

wyróżnienie indywidualne za opracowanie muzyczne:
Marcin Barański i Łukasz Kropidłowski – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Malborku ( muzyka do programu „Każdy nowy dzień zaczyna się głęboką nocą”)

wyróżnienie za najlepszy scenariusz:
Ewelina Mielaniuk – Zespół Szkół Energetycznych w Gdańsku (scenariusz programu „Czy nie jest za późno?”)

ESEJE

1. Monika Borowik – Katolicki Uniwersytet Lubelski za pracę „O nagości”
Agnieszka Środowska – II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku za pracę „Przestrzenie człowieka XXI wieku”

2. Martyna Nnełka – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Tucholi za pracę „Fortuna toczy się kołem tortur”
3. Karolina Stankiewicz – I Liceum Ogólnokształcące w Augustowie za pracę „Ty jesteś ale i ja jestem drogą – motyw drogi w utworach ks. Janusza St. Pasierba”

wyróżnienia:
Małgorzata Sobolewska – I Liceum Ogólnokształcące w Augustowie za pracę „Pasierb – nieodrodne dziecko naszego Boga”
Edyta Suszyńska – I Liceum Ogólnokształcące w Augustowie za pracę „Obraz staruszki w poezji ks. Janusza St. Pasierba”
Anna Szymankiewicz – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku za pracę „Złote włosy aniołów…”
Estera Wielgat – I Liceum Ogólnokształcące w Augustowie za interpretację wiersza ks. Pasierba „Obejmowanie”

JUWENILIA

1. Katarzyna Paulina Perkowska – X Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku
2. Justyna Rożko – Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku Anna Wierzbicka – Zespół Szkół Ponadgimnnazjlanych nr 1 w Malborku
3. Monika Borowik – Katolicki Uniwersytet Lubelski Bogusława Wiese – III Liceum Ogólnokształcące w Tczewie

wyróżnienia:
Agnieszka Gałkowska – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.
Martyna Nełka – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Tucholi
Adam Śmigielski – Zespół Szkół w Lubawie
Jacek Szewczuk – Zespół Szkół Katolickich w Słupsku


XIII Pomorski Festiwal Poetycki
im. ks. Janusza St. Pasierba
05-06.06.2008

RECYTACJE

1. Mikołaj Ostrowski – II Liceum Ogólnokształcące w Tczewie
2. Agnieszka Pędzich – II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku
3. Mateusz Bednarek – ZSO nr 1 w Lęborku

wyróżnienia:
Justyna Chudyka – III Liceum Ogólnokształcące w Tczewie
Marek Krasiski – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.
Daria Neumann – Liceum Ogólnokształcące w Lubawie
Agnieszka Szarafin – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.

Wyróżnienie specjalne – nagroda Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie za najlepszą interpretację wiersza o tematyce religijnej:
Justyna Chudyka – III Liceum Ogólnokształcące w Tczewie

Wyróżnienie specjalne – nagroda Dyrektora Radia „Głos” za najlepszą dykcję:
Kamila Kondej – Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Lęborku

Wyróżnienie specjalne – nagroda prezes Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba:
Kinga Perużyńska – MOK Lubawa
Ewa Soroka – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Malborku

Wyróżnienie specjalne – nagroda prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Tczewskiej:
Marek Ruciński – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Malborku

POEZJA ŚPIEWANA

1. Karolina Ziegart – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.
2. Łukasz Kotkowski – Collegium Marianum w Pelplinie
3. Joanna Klimczak – Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Gdyni

wyróżnienia:
Kamila Niemczycka – II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku
Agata Ardziejewska – II Liceum Ogólnokształcące w Malborku

Wyróżnienie za najlepszą muzykę do wiersza ks. Pasierba:
Tomasz Ernestowicz – II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku

Wyróżnienie specjalne – nagroda dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie:
Łukasz Kotkowski – Collegium Marianum w Pelplinie

PROGRAMY POETYCKO-MUZYCZNE

1. II Liceum Ogólnokształcące w Malborku
2. Liceum Ogólnokształcące w Prabutach
3. Zespół Szkół Rolniczych w Bolesławowie

wyróżnienie za scenariusz:
Anna Wysocka-Dalewska – Zespół Szkół Rolniczych w Bolesławowie

wyróżnienie za iscenizację:
Katarzyna Kruszewska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku

ESEJE

1. Paulina Kurowska – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie
Agnieszka Środowska – II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku

2. Daria Neumann – Liceum Ogólnokształcące w Lubawie
3. Joanna Godlewska I Liceum Ogólnokształcące w Augustowie

wyróżnienia:
Natalia Dominik – Zespół Szkół nr 1 we Władysławowie
Karolina Stankiewicz – I Liceum Ogólnokształcące w Augustowie

Wyróżnienie specjalne komitetu organizacyjnego:
Aniela Stankiewicz – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

JUWENILIA

1. Krzysztof Kranicki – Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie
2. Ewa Soroka – I Liceum Ogólnokształcące w Malborku
3. Piotr Liszewski – Gdańskie Seminarium Duchowne
Małgorzata Sobolewska – I Liceum Ogólnokształcące w Augustowie

wyróżnienie pierwsze:
Albert Wrześiński – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku

Wyróżnienie drugie:
Gerard Studziński – II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku
Marcelina Hramitko – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
Cyntia Piotrowska – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
Aniela Stankiewicz – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Wyróżnienie specjalne (pozaregulaminowe)
Anna Wawrzonkowska

Wyróżnienie specjalne – nagroda Burmistrza Pelplina za najlepszą pracę literacką o tematyce cysterskiej (w związku z obchodami Roku Cysterskiego):
Krzysztof Kranicki – Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie


XIV Pomorski Festiwal Poetycki
im. ks. Janusza St. Pasierba
04-05.06.2009

RECYTACJE

1. Marek Krasiński – I LO Starogard Gd.
2. Daria Świgoń – V LO Gdańsk
3. Aleksandra Pielecka – LO Pelplin

wyróżnienia:
Justyna Kirszenstein – LO Pelplin
Pamela Kujawa – ZSP nr 3 Malbork
Partyk Niedźwiecki – Collegium Marianum Pelplin
Arkadiusz Węsierski – Collegium Marainum Pelplin
Paula Wicher – I LO Bytów
Jagoda Wolska – LO Pelplin

Nagroda Dyrektora „Radia Głos” za najlepszą dykcję:
Arkadiusz Węsierski – Collegium Marianum Pelplin

Nagrody specjalne posła na Sejm Jana Kulasa:
Justyna Chudyka – III LO Tczew
Aleksandra Pielecka – LO Pelplin

Nagrody specjalne prezes Fundacji im. ks. J. St. Pasierba:
Monika Kreft – LO Pelplin
Tomasz Maciejewski – Społeczne LO Człuchów

POEZJA ŚPIEWANA

1. Karolina Ziegart – I LO Starogardzie Gd.
2. Kamila Niemczycka – II LO Słupsk
3. Milena Kossak – Teatralne Koło Parafialne „Totus Tuus” Prabuty

wyróżnienie:
Łukasz Kotkowski – Collegium Marianum Pelplin

ESEJE

1. Katarzyna Osior – VI LO Gdynia
2. Natalia Niciejewska – I LO Bytów
3. Paulina Kurowska – Uniwersytet Gdański
Arkadiusz Stosur – Krakowska Szkoła Wyższa im. A.Frycza-Modrzewskiego

Wyróżnienie:
Natalia Dominik – Zespół Szkół nr 1 Władysławowo

JUWENILIA

1. Arkadiusz Stosur – Krakowska Szkoła Wyższa im. A.Frycza-Modrzewskiego
2. Albert Wrzesiński – I LO Lębork
3. Anna Kuk – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna Białystok

Wyróżnienia:
Natalia Gruntowska – ZSP nr 3 Malbork
Karolina Kałbukowska – ZSP nr 1 Malbork
Paweł Klat – ZSP nr 3 Malbork
Krzysztof Kranicki – Wyższe Seminarium Duchowne Pelplin
Dawid Monkiewicz – ZSP nr 3 Malbork

Jury przyznało ponadto nagrody specjalne:

– dla Liceum Ogólnokształcącego im. ks. J. St. Pasierba za wieloletni trud nauczycieli i młodzieży w przygotowanie Pomorskiego Festiwalu Poetyckiego im. ks. J. St. Pasierba
– dla I Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie Gd. za dobre przygotowanie młodzieży, które zaowocowało laurami w dwóch kategoriach konkursowych
– dla Tomasza Ernestowicza, Katarzyny Pawełczak i Tomasza Kostrzewy z II LO w Słupsku za kompozycję i aranżację muzyczną wiersza „Przez ogień”

Jury nie przyznało nagród w kategorii programów poetycko-muzycznych.


XV Pomorski Festiwal Poetycki
im. ks. Janusza St. Pasierba
01-02.06.2010

RECYTACJE

1. Martyna Korpacka – Małopolskie Centrum Kultury Nowy Sącz
Maciej Bierć – Zespół Szkół Muzycznych Białystok

2. Maciej Korolczuk – Zespół Szkół Muzycznych Białystok
3. Aleksandra Pielecka – LO Pelplin

wyróżnienia:
Jan Dutkowski – ZSM Białystok
Krzysztof Kropidłowski – Collegium Marianum Pelplin
Agnieszka Litwin – I LO Kwidzyn
Martyna Skibińska – I LO Starogard Gd.
Agnieszka Szalewska – I LO Stargard Gd.
Hanna Zwara – LO Bytów

Nagroda specjalna Rektora WSD w Pelplinie za najlepszą recytacje wiersza o tematyce religijnej:
Katarzyna Olszewska – LO Pelplin

Nagroda specjalna dyrektora Radia „Głos” za najlepszą dykcję:
Natalia Duda – Zespół Szkół Lubawa

Nagroda specjalna prezes Fundacji im. ks. Pasierba:
Jan Dutkowski – ZSM Białystok

Nagroda specjalna posła Jana Kulasa:
Aleksandra Pielecka – LO Pelplin

POEZJA ŚPIEWANA

1. Grzegorz Piskorski – Collegium Marianum Pelplin
2. Maciej Korolczuk – Zespół Szkół Muzycznych Białystok
3. Monika Dybała – Małopolskie Centrum Kultury Nowy Sącz

wyróżnienie za muzykę:
Rafał Halski i Jakub Drwal – Małopolskie Centrum Kultury Nowy Sącz

ESEJE

1. Natalia Niciejewska – I LO Bytów
2. Katarzyna Osior – VI LO Gdynia
3. Alicja Dębicka – III LO Słupsk

JUWENILIA

1. Arkadiusz Stosur – Krakowska Akademia im. A. Frycza-Modrzewskiego
2. Judyta Narloch – Uniwersytet Gdański
3. Mateusz Bruski – Uniwersytet Gdański

PROGRAMY POETYCKO-MUZYCZNE

1. III LO Gdańsk
2. Zespół Szkół Władysławowo
3. Zespół Szkół Muzycznych Białystok


XVI Pomorski Festiwal Poetycki
im. ks. Janusza St. Pasierba
31.05.2011-01.06.2011

RECYTACJE
1. Daria Świgoń V LO Gdańsk
2. Bartosz Bukatko ZSP nr 2 Malbork
Krzysztof Kropidłowski Collegium Marianum Pelplin
3. Konrad Glejt I LO Starogard Gd.
Agata Kowalewska ZS nr 2 Pelplin

Wyróżnienia
1. Małgorzata Bogunia V LO Gdańsk
2. Magdalena Konieczna LO Pelplin
3. Izabela Lewandowska ZS Sztum
4. Ewelina Rojek Katolickie LO Tczew
5. Marta Szramowska ZS nr 2 Pelplin
6. Nikola Świderska Gimnazjum Ryjewo
7. Kacper Wysocki ZS nr 1 Pelplin

Wyróżnienia Fundacji im. ks. J.St. Pasierba
1. Bartosz Bukatko ZSP nr 2 Malbork

2. Joanna Browarczyk ZSOiZ Kartuzy
3. Damian Stenke Collegium Marianum Pelplin

Wyróżnienie Dyrektora Radia Głos za najlepszą dykcję
Krzysztof Cybula Collegium Marianum Pelplin

POEZJA ŚPIEWANA
1. Grzegorz Piskorski Collegium Marianum Pelplin
2. Agata Leśniewska V LO Gdańsk
3. Adriana Tkaczyk ZSP nr 1 Malbork
Wyróżnienie
Paweł Kreft Collegium Marianum Pelplin
Nagroda za najlepszą muzykę do wiersza ks. Pasierba
Marek Warsiński Gimnazjum Ryjewo

PROGRAMY POETYKCO-MUZYCZNE
1. Publiczne Gimnazjum nr 1 Starogard Gd.
2. Zespół Szkół Ekonomicznych Tczew
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Prabuty

Wyróżnienie za najlepszy scenariusz
Agnieszka Lewandowska Lech ZSP Prabuty

Wyróżnienie za najlepszą muzykę
Sławomir Hoduń Publiczne Gimnazjum nr 1 Starogard Gd.

ESEJE
1. Aleksandra Świerczyńska III LO Słupsk
2. Arkadiusz Stosur Krakowska Akademia im. A.Frycza Modrzewskiego Kraków
3. Katarzyna Osior VI LO Gdynia

Wyróżnienia
1. Ewa Makowska ZS Władysławowo
2. Weronika Ofierska Katolickie LO Kartuzy
3. Bogusław Tarczoń Prywatne Gimnazjum „Awans” Malbork

JUWENILA
1. Adam Ryński Wyższe Seminarium Duchowne Pelplin
2. Arkadiusz Stosur Krakowska Akademia im.A.Frycza Modrzewskiego Kraków
3. Martyna Sałek ZSP nr 3 Malbork
Adam Waluk III LO Słupsk
Wyróżnienie
Klaudia Męczykowska Uniwersytet Gdański

Nagroda Grand Prix Burmistrza Pelplina
Adam Ryński Wyższe Seminarium Duchowne Pelplin


XVI Pomorski Festiwal Poetycki
im. ks. Janusza St. Pasierba
5.06.2012-06.06.2012

RECYTACJE

Kategoria – uczniowie szkól ponadgimnazjalnych
1. Karol Gieldon – Uniwersyteckie Katolickie LO w Tczewie
2. Jakub Cichacki – V Liceum Ogólnoksztalcace w Gdansku
3. Dorota Pyrkowska – Liceum Ogólnoksztalcace w Pelplinie

Wyróznienia

Karolina Wotzka – I Liceum Ogólnoksztalcace w Starogardzie Gd.
Krzysztof Cybula – Collegium Marianum w Pelplinie
Milosz Swiatczynski – Collegium Marianum w Pelplinie
Malwina Peplinska – Zespól Szkól Ponadgimnazjalnych w Owidzu
Weronika Kaminska – Liceum Ogólnoksztalcace w Pelplinie
Konrad Rogozinski – Zespól Szkól Ponadgimnazjalnych w Prabutach
Zuzanna Piórkowska – Zespól Szkól Ponadgimnazjalnych w Prabutach

Kategoria – uczniowie gimnazjów
1. Agnieszka Narloch – Gimnazjum nr 2 w Pelplinie
2. Michal Nobis – Katolickie Gimnazjum Meskie w Warszawie
3. Weronika Krajnik – Gimnazjum w Kulicach

Wyróznienia
Marta Judzinska – Gimnazjum nr 1 w Pelplinie
Filip Orlowski – Gimnazjum nr 1 w Tczewie
Alicja Slimak – Gimnazjum nr 1 w Tczewie
Filip Zielinski – Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gd.
Kornelia Rainska – Gimnazjum w Dabrówce Tczewskiej
Kinga Wisniewska – Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gd.
Aleksandra Lubinska – Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gd.

POEZJA SPIEWANA

1. Agata Hodun – I Liceum Ogólnoksztalcace w Starogardzie Gd.
2. Klaudia Górska – Liceum Ogólnoksztalcace w Pelplinie
3. Weronika Zawadzinska – Zespól Szkól Ekonomicznych w Tczewie

Wyróznienie
Daniel Grzegorek – Katolickie Gimnazjum Meskie w Warszawie

Wyróznienie za opracowanie muzyczne tekstu ks. Pasierba
Mikolaj Gajda, Kornel Machnikowski, Mateusz Lewczuk, Sebastian Cwiklinski– Gimnazjum nr 1 w Pelplinie

ESEJE

1. Adam Rynski – Wyzsze Seminarium Duchowne w Pelplinie
2. Ewa Makowska – Zespól Szkól nr 1 we Wladyslawowie
3. Kinga Orzeszke – I Liceum Ogólnoksztalcace w Leborku

Wyróznienia
Bartlomiej Galicki – V Liceum Ogólnoksztalcace w Slupsku
Martyna Richert – I Liceum Ogólnoksztalcace w Leborku

JUWENILIA POETYCKIE

1. Adam Rynski – Wyzsze Seminarium Duchowne w Pelplinie
2. Krzysztof Kranicki – Wyzsze Seminarium Duchowne w Pelplinie
3. Arkadiusz Stosur – Krakowska Akademia im. A.Frycza Modrzewskiego

Wyróznienie
Jan Krajewski – Katolickie Gimnazjum Meskie w Warszawie

NAGRODY SPECJALNE

Nagroda Starosty Tczewskiego
Zespól Szkól Ponadgimnazjalnych w Prabutach

Nagroda Burmistrza Pelplina
Agnieszka Narloch – Gimnazjum nr 2 w Pelplinie

Nagroda Przewodniczacego Rady Miejskiej w Pelplinie
Klaudia Górska – Liceum Ogólnoksztalcace w Pelplinie

NAGRODY POZAREGULAMINOWE

Nagroda Rektora WSD Pelplinie za najlepszy wybór tekstów
Krzysztof Cybula – Collegium Marianum w Pelplinie

Nagroda Dyrektora Radia „Glos” za najlepsza dykcje
Krzysztof Cybula – Collegium Marianum w Pelplinie

Nagroda Prezes Fundacji im. Ks. Janusza St. Pasierba
Michal Nobis – Katolickie Gimnazjum Meskie w Warszawie
Agata Hodun – I Liceum Ogólnoksztalcace w Starogardzie Gd.

Laureaci trzech pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach otrzymali Nagrody Marszalka Województwa Pomorskiego.


Fotoreportaż z XVIII Pomorskiego Festiwalu Poetyckiego im. ks. Janusza St. Pasierba

 


XVIII POMORSKI FESTIWAL POETYCKI
IM. KS. JANUSZA ST. PASIERBA

KATEGORIA RECYTACJE – GIMNAZJA
I miejsce – Agnieszka Schleser – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim
II miejsce – Daniela Pawłowska – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim
III miejsce – Wiktoria Dšbrowska – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim
Wyróżnienie – Maria Miszewska – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim
Wyróżnienie – Sara Szczuka – Publiczne Katolickie Gimnazjum w Tczewie
Wyróżnienie – Wiktoria Pańcierzyńska – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim
Wyróżnienie – Weronika Krajnik – ZKiW w Kulicach
Wyróżnienie – Bartosz Budnarowski – Publiczne Gimnazjum w Smętowie Gr
Wyróżnienie – Ewelina Fasiczka – ZKiW w Rudnie
Wyróżnienie – Weronika Gerowska – ZS nr 2 w Pelplinie
Wyróżnienie – Marcin Drągowski – Gimnazjum im. gen. Hallera w Gniewie

Nagroda za najlepszš dykcję – Jacek Laser – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim

Wyróżnienie Fundacji im. ks. Pasierba – Dżesika Stuczyńska – Publiczne Gimnazjum w Smętowie Granicznym

KATEGORIA RECYTACJE – SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
I miejsce – Elwira Pšczek – ZSO w Starogardzie Gdańskim
II miejsce – Sergiusz Mizera – I LO w Kwidzynie
III miejsce – Paweł Tomasik – I LO w Kwidzynie
Wyróżnienie – Magdalena Bełcik – ZS nr 4 w Nadrożu
Wyróżnienie – Jakub Cichacki – V LO w Gdańsku
Wyróżnienie – Patrycja Czarnecka – LO w Pelplinie
Wyróżnienie – Ewelina Igłowska – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim
Wyróżnienie – Paweł Mosiński – Collegium Marianum w Pelplinie
Wyróżnienie – Zuzanna Piórkowska – ZSP w Prabutach
Nagroda za najlepszš dykcję – Paweł Mosiński – Collegium Marianum w Pelplinie
Nagroda Fundacji im. ks. Pasierba – Miłosz Œwiatczyński – Collegium Marianum w Pelplinie

KATEGORIA PROGRAMY POETYCKO – MUZYCZNE
I miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gd
II miejsce – ZSP nr 2 w Malborku
III miejsce – Miejski Oœrodek Kultury w Pelplinie
Wyróżnienie za scenariusz – Zofia Massowa, ks. Karol Gierszewski – ZSE w Tczewie
Wyróżnienie za opracowanie muzyczne – Bogusława Karankowska – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim
Wyróżnienie za inscenizację – Sergiusz Mizera – I LO w Kwidzynie

KATEGORIA POEZJA ŒPIEWANA
I miejsce – Weronika Jatkowska – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim
II miejsce – Milena Wiœniewska – ZSP w Malborku
III miejsce – Paulina Konieczka – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim
Wyróżnienie – Łukasz Kiełpiński – Collegium Marianum w Pelplinie
Wyróżnienie za opracowanie muzyczne – Grzegorz Piskorski
Wyróżnienie – Olga Krzyżyńska – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim

KATEGORIA ESEJE
I miejsce – Adam Ryński
II miejsce – Disa Witkowska
III miejsce – Natalia Niciejewska
III miejsce – Arkadiusz Stosur
Wyróżnienie – Kinga Orzeszke
Wyróżnienie – Anna Szykut
Wyróżnienie – Sandra Grubba
Wyróżnienie – Małgorzata Rucińska
Wyróżnienie – Szymon Formella
Nagroda specjalna – Daria Neumann
KATEGORIA JUWENILIA POETYCKIE
I miejsce – Adam Ryński
II miejsce – Arkadiusz Stosur
III miejsce – Weronika Krużycka


WYKAZ LAUREATÓW XIX POMORSKIEGO FESTIWALU POETYCKIEGO
IM. KS. JANUSZA ST. PASIERBA

KATEGORIA JUWENILIA POETYCKIE

I miejsce NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO
Paulina Sadowiska – Zespół Szkół Katolickich we Włocławku
II miejsce NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO
Weronika Krużycka – Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
III miejsce NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO
Judyta Zabrocka – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim

KATEGORIA ESEJE
I miejsce NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO
Natalia Niciejewska – Uniwersytet Jagielloński
II miejsce NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO
Małgorzata Rucińska – Zespół Szkół im. Jana Pawła II nr 1 we Władysławowie
III miejsce NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO
Martyna Richert – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
Wyróżnienia:
Kamila Lorek – Zespół Szkół im. Jana Pawła II nr 1 we Władysławowie
Anika Jabłoński – Tucholska Szkoła Realna Liceum Ogólnokształcące w Tucholi
Zuzanna Baranowicz – I Liceum Ogólnokształcące w Kwidzynie
Radosław Bojarczuk – I Liceum Ogólnokształcące w Kwidzynie

KATEGORIA RECYTACJE
I miejsce – NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO
Marcelina Widz – Społeczne Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kwidzynie
Dominik Zakrzewski – Collegium Marianum w Pelplinie

II miejsce – NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO
Mikołaj Gajda – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim
Sara Szczuka – Publiczne Katolickie Gimnazjum w Tczewie
III miejsce – NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO
Jacek Laaser – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim
Julia Weber – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim
Wyróżnienia
Bartosz Budnarowski – Gimnazjum im. ks. Pawła Szynwelskiego w Smętowie Granicznym
Weronika Gerowska – Zespół Szkół nr 2 w Pelplinie
Weronika Krajnik – Zespół Kształcenia i Wychowania w Kulicach
Klaudia Krotowska – Gimnazjum im. ks. Pawła Szynwelskiego w Smętowie Granicznym
Sylwester Kutyła – Collegium Marianum w Pelplinie
Krzysztof Lubera – I liceum Ogólnokształcące w Kwidzynie
Wojciech Modrzewski – Katolickie Gimnazjum w Świeciu
Agnieszka Narloch – Liceum Ogólnokształcące im. ks. Janusza St. Pasierba w Pelplinie
Patryk Rybus – I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy w Świeciu
Agnieszka Schleser – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim

KATEGORIA POEZJA ŚPIEWANA
I miejsce – NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO
Klaudia Szmidt – Wejherowskie Centrum Kultury
II miejsce – NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO
Konrad Mania – Collegium Marianum w Pelplinie
III miejsce – NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO
Liliana Barszczewska – Społeczne Gimnazjum w Słupsku
Wyróżnienia
Łukasz Kiełpiński – Collegium Marianum w Pelplinie
Weronika Jatkowska – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gd
Ewa Kiełpińska – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gd
Nagroda specjalna za opracowanie muzyczne Łukasz Kiełpiński – Collegium Marianum w Pelplinie

 

KATEGORIA PROGRAMY POETYCKO-MUZYCZNE
I miejsce NAGRODA BURMISTRZA MIASTA I GMINY PELPLIN
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Malborku
II miejsce NAGRODA STAROSTY TCZEWSKIEGO
Collegium Marianum w Pelplinie
III miejsce NAGRODA PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ W PELPLINIE
Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim
Wyróżnienie za opracowanie muzyczne
Jakub Tarnecki-Pawełek – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Malborku
Sandra Hawryszkiewicz – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Malborku
Wyróżnienie za najlepszy scenariusz
Helena Serocka – Collegium Marianum w Pelplinie
Wyróżnienie za pomysł inscenizacyjny i perfekcyjne wykonanie programu
Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie


XX Pomorski Festiwal Poetycki im. ks. Janusza St. Pasierba

 

RECYTACJE

I miejsce NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

  • Marcelina Widz – Społeczne Gimnazjum w Kwidzynie
  • Konrad Mania – Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Tczewie

 

II miejsce NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

  • Agata Nowak – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim
  • Dominik Zakrzewski – Collegium Marianum w Pelplinie

 

III miejsce NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

  • Anna Strambowska – Gimnazjum nr 1 w Pelplinie
  • Magdalena Wohlert – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie

 

Wyróżnienia

  • Ewelina Fasiczka – Zespół Kształcenia i Wychowania w Rudnie
  • Emilia Floryn – Zespół Kształcenia i Wychowania w Kulicach
  • Iga Wensierska – Gimnazjum nr 2 w Pelplinie
  • Adriana Walczak –Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim
  • Paweł Mosiński – Collegium Marianum w Pelplinie

 

 

NAGRODA FUNDACJI IM. KS. JANUSZA ST. PASIERBA

  • Agata Nowak – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim
  • Karolina Cybula – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim

 

NAGRODA SPECJALNA DYREKTORA RADIA „GŁOS” ZA NAJLEPSZA DYKCJĘ

  • Dominik Zakrzewski – Collegium Marianum w Pelplinie

 

 

 

POEZJA ŚPIEWANA

 

I miejsce NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

  • Weronika Jatkowska – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim

 

II miejsce NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

  • Konrad Mania – Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Tczewie

 

III miejsce NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

  • Łukasz Kiełpiński – Collegium Marianum w Pelplinie

 

Wyróżnienie

  • Kamil Zaremski – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim

 

NAGRODA FUNDACJI IM. KS. JANUSZA ST. PASIERBA

  • Kamil Zaremski – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim

 

 

NAGRODA SPECJALNA ZA OPRACOWANIE MUZYCZNE TEKSTU JANUSZA ST. PASIERBA

  • Karolina Kiedrowska – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim

 

PROGRAMY POETYCKO – MUZYCZNE

 

I miejsce NAGRODA STAROSTY TCZEWSKIEGO

  • Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim

 

II miejsce NAGRODA BURMISTRZA MIASTA I GMINY PELPLIN

  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Malborku

 

III miejsce NAGRODA PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ W PELPLINIE

  • Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie

 

NAGRODA SPECJALNA REKTORA WSD W PELPLINIE ZA SCENARIUSZ

  • Bogusława Karankowska – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim

 

Laureacji XX Pomorskiego Festiwalu Poetyckiego im. ks. Janusza St. Pasierba

RECYTACJE

I miejsce NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

  • Marcelina Widz – Społeczne Gimnazjum w Kwidzynie
  • Konrad Mania – Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Tczewie

 

II miejsce NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

  • Agata Nowak – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim
  • Dominik Zakrzewski – Collegium Marianum w Pelplinie

 

III miejsce NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

  • Anna Strambowska – Gimnazjum nr 1 w Pelplinie
  • Magdalena Wohlert – Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie

 

Wyróżnienia

  • Ewelina Fasiczka – Zespół Kształcenia i Wychowania w Rudnie
  • Emilia Floryn – Zespół Kształcenia i Wychowania w Kulicach
  • Iga Wensierska – Gimnazjum nr 2 w Pelplinie
  • Adriana Walczak –Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim
  • Paweł Mosiński – Collegium Marianum w Pelplinie

 

NAGRODA FUNDACJI IM. KS. JANUSZA ST. PASIERBA

  • Agata Nowak – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim
  • Karolina Cybula – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim

 

NAGRODA SPECJALNA DYREKTORA RADIA „GŁOS” ZA NAJLEPSZA DYKCJĘ

  • Dominik Zakrzewski – Collegium Marianum w Pelplinie

 

 

 

POEZJA ŚPIEWANA

 

I miejsce NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

  • Weronika Jatkowska – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim

 

II miejsce NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

  • Konrad Mania – Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Tczewie

 

III miejsce NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

  • Łukasz Kiełpiński – Collegium Marianum w Pelplinie

 

Wyróżnienie

  • Kamil Zaremski – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim

 

NAGRODA FUNDACJI IM. KS. JANUSZA ST. PASIERBA

  • Kamil Zaremski – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim

 

 

NAGRODA SPECJALNA ZA OPRACOWANIE MUZYCZNE TEKSTU JANUSZA ST. PASIERBA

  • Karolina Kiedrowska – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim

 

PROGRAMY POETYCKO – MUZYCZNE

 

I miejsce NAGRODA STAROSTY TCZEWSKIEGO

  • Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim

II miejsce NAGRODA BURMISTRZA MIASTA I GMINY PELPLIN

  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Malborku

 

III miejsce NAGRODA PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ W PELPLINIE

  • Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie

 

NAGRODA SPECJALNA REKTORA WSD W PELPLINIE ZA SCENARIUSZ

  • Bogusława Karankowska – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim


Alfabetyczny wykaz laureatów konkursów literackich

XX Pomorskiego Festiwalu Poetyckiego

im. Ks. Janusza St. Pasierba


1.Aleksandra Gołuńska
2.Alina Haftka
3.Klaudia Klein
4.Katarzyna Rybarczyk
5.Nel Tyborska


 

Uroczystość wręczenia nagród Marszałka Województwa Pomorskiego odbędzie się 3 czerwca o godz. 15.30 w Domu Kultury w Pelplinie przy ul. Kościuszki 2. Po nagrodę należy zgłosić się osobiście.

 

Wyniki

XXI Pomorskiego Festiwalu Poetyckiego im. ks. Janusza St. Pasierba

 

RECYTACJE

 

  1. Zuzanna Kluczewska Gimnazjum nr 2 w Pelplinie

Robert Pilarski Collegium Marianum w Pelplinie’

  1. Anna Strambowska Gimnazjum nr 1 w Pelplinie

Sara Senusi II LO Tczew

  1. Jakub Lewandowski Katolickie Gimnazjum w Tczewie

Magdalena Wohlert LO w Pelplinie

 

Wyróżnienia

Marcel Grabowski ZKiW w Rudnie

Weronika Huzior I LO  w Starogardzie  Gd.

Natalia Kosmala Gimnazjum nr 3 w Tczewie

Roksana Krzemińska ZSO nr 2 w Kwidzynie

Jagoda Krysa Społeczne Gimnazjum w Słupsku

Aleksandra Nowicka Gimnazjum Publiczne w Luzinie

Paulina Ociesa I LO w /Starogardzie Gd.’

Oliwia Orlikowska Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gd.

Wiktor Osnowski Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gd.

Jakub Rus Gimnazjum nr 2 w Pelplinie

Adrianna Urban Technikum w Owidzu

Adriana Walczak I LO w Starogardzie Gd.

 

Nagroda Dyrektora Radia Głos za najlepszą dykcję  w kategorii gimnazjalistów

Oliwia Orlikowska Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gd.

Nagroda Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Festiwalu za najlepszą dykcję w kategorii licealistów

Robert Pilarski Collegium Marianum w Pelplinie’

 

POEZJA ŚPIEWANA

  1. Marta Zadurska I LO w Starogardzie  Gd
  2. Olga Krzyżyńska I LO w Starogardzie  Gd
  3. Magdalena Osowska Gimnazjum nr 2 w Świeciu

 

Wyróżnienia

Anna Kwaśniewska I LO w Starogardzie  Gd

Anna Neumüller Gimnazjum Publiczne w Luzinie

Adriana Walczak I LO w Starogardzie  Gd

Kamil Zaremski I LO w Starogardzie  Gd

 

Wyróżnienie za opracowanie muzyczne wiersza

Kacper Gruba i Błażej Netkowski  Collegium Marianum w Pelplinie’

 

Wyróżnienia Fundacji im. Ks. Janusza St. Pasierba

Jakub Lewandowski Katolickie Gimnazjum w Tczewie

Aneta Neumüller Gimnazjum Publiczne w Luzinie

 

 

ESEJE

  1. Marcelina  Widz  Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Kwidzynie
  2. Tomasz Makowski  Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Kwidzynie
  3. Mateusz Bieżuński  Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Kwidzynie

 

 

JUWENILIA

 

1.———————

2.Julia Kaffka’   Gimnazjum nr 1 w Tczewie

3. Patrycja Princ I LO w Starogardzie  Gd